
Nebojte, je to jednoduché a rychlé! Tak jdeme na to! 🙂
Vystřihněte obě části zajíce a ouška.


Nejprve budeme šít ouška. Našpendlete přední i zadní část oušek lícem k sobě a sešijte. Ve spodní části necháme dírku na otočení a vycpání.


Sešitá ouška otočte na líc. Vezměte si na pomoc k otočení něco dlouhého – například vařečku nebo jehlici, stačí i obyčejná tužka.


Kraje oušek můžete trochu ohnout dovnitř a sešít. Ucho tak bude plastičtější. Není to ale nutné, záleží jen na vás 🙂


Ouška nyní přišijte k přední části zajíce. Vršek oušek musí být otočený směrem dovnitř zajíce tak, jak je to na následujícím obrázku 🙂

V této fázi doporučuji ouška přišít na stroji, aby se vám nepohnula. A teď už můžete přišpendlit i zadní část zajíce. Obě strany musejí směřovat lícem dovnitř.

A teď je čas sešít zajíčka po celém obvodu. Pozor ale, abyste si nezapomněli nechat dírku na otočení a vycpání. Tu udělejte ve spodní části zajíčka. Někde v místech, kde je na předchozím obrázku modrý nebo žlutý špendlík. Ideální velikost dírky je cca 3,5 cm.
Šít začněte nad dírkou a pokračujte směrem nahoru k uším.

Po sešití je třeba nastřihnout látku tam, kde by mohla pnout. V tomto případě je to mezi nožičkami zajíce. Udělejte zde několik malých nástřihů nůžkami, pozor ale, abyste si nestřihli do švu.

Zajíčka otočte lícem nahoru. Zase vám dobře pomůže nějaký dlouhý předmět jako vařečka nebo jehlice, případně tužka. Kterým lépe postavičku otočíte. Objeďte vařečkou zajíce po celém obvodu a hezky, ale opatrně vypíchněte nožičky.


A můžete se pustit do vycpávání. Ideálně použijte duté vlákno. Takto vycpanou postavičku můžete pak v klidu hodit i do pračky a za chvilku ji máte zase suchou a voňavou – vyzkoušeno 🙂

Nakonec zašijte dírku buď na stroji nebo ručně. Já doporučuji ručně skrytým stehem, vypadá to lépe 🙂
Přeji, ať se dílo podaří!
Jitka